MISTROVSTVÍ Jč KRAJE V DUATLONU 2009- DUBNÉ

19.04.2009 16:49

Mistrovství Jihočeského kraje v duatlonu, 19. duben 2009

Zahájení triatlonové sezóny bylo na jihu Čech ve znamení duatlonu. zatímco republikový triatlonový seriál začal v Pardubicích aquatlonem. Jindřichohradecký triatlonový klub TC VANĚK  zvolil variantu duatlonovou a v počtu šesti závodníků vyrazil do Dubného u Českých Budějovic. V dopoledním hlavním závodě startovala poprvé v kategorii dorostu Tereza Tetivová a mezi dorostenkami dokončila na čtvrtém místě.V kategorii  M3 muži 30-40 let Zdenek Musil skončil na devátém místě. Nejvyššího úspěchu ale dosáhl Martin Novák, který po vynikajícím výkonu a vyrovnaném souboji po celý závod, kdy hlavně v cyklistice udával tempo závodu,  podlehl až v závěru běhu Karlovi Krejčímu z TRISK ČB a stal se Mistrem kraje v kategorii M2- 20 – 29 let.

V odpolední závodě JUNIOR CUP  měli svou závodnickou premiéru Vláďa Borčin, šestý v kategorii 12-13 let, Zdeněk Musil ml. šestý a Radek Novák sedmý, oba v kategorii 14-15 let.

Závod byl dobře připraven, proběhl za pěkného  slunečného počasí a početní účast budou další závody těžko překonávat.