TRIATLON DO ŠKOL

 

TRIATLON DO ŠKOL

Před mnoha lety se pro žáky ZŠ celorepublikově pod názvem TRIATLONNOVÉ NADĚJE (TTN) pořádala soutěž, z které se tradičně postupovalo do pražského finále. Samozřejmě tato soutěž nemohla v Jidřichově Hradci chybět, a proto jsme pravidelně do pražského Edenu na finále jezdili.

Již v loňském roce padlo rozhodnutí navázat na toto několikaleté triatlonové dětské  klání navázat alespoň v místním měřítku. A protože jsme závod v minulosti úspěšně pořádali ve spolupráci s  plaveckým oddílem (který byl tehdy ještě pod „křídly“ místního Slovanu), rozhodnutí o spolupořadateli bylo jasné. Ve spolupráci s Plaveckým klubem JH a pod křídly OR ASŠK ve středu 6. 6. 2012 opět uspořádali závod pro ZŠ a VG v kategoriích od třetích do devátých tříd.

 A využili jsme i možnost finanční podpory ČTA (Česká triatlonová asociace), takže odpadla pro závodníky nepříjemná povinnost placení startovného, protože závod byl podporován z grantového programu České triatlonové asociace.

Závodu se účastnilo téměř devadesát dětí. Plavání proběhlo v bazénu, běh a pak i samotné vyhlášení na dráze běžeckého stadiónu. Vše probíhalo hladce díky příznivému počasí a i díky dobrovolným pomocníkům.

 

Výsledky:

foto:  https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_06_TT_DO_SKOL/