13_07_20_ČP TELČ

20.07.2013 22:13

Triatleti jindřichohradeckého Vajgaru v Telči vyhráli pětkrát

Celkem sedm závodů čítá letošní seriál „Českého poháru 2013“ v olympijském triatlonu. Pátý díl se odehrával v Telči, kde se ve výhni centra města výtečným způsobem prezentovaly závodní výpravy obou jindřichohradeckých triatlonových klubů.

Triatlon Club Vajgar poslal do boje dvacítku triatletů, Plavecký klub J. Hradec měl v boji čtyři zástupce. Oba oddíly se zaměřují hlavně na mládež, takže nebylo divu, že věkový průměr obou výprav byl velmi nízký, jejími nejstaršími členy byli devatenáctiletí junioři z TCV Kateřina Zemanová a František Linduška. Zatímco juniorka se kvůli diskvalifikaci neumístila, tak její kolega svoji kategorii opanoval. Nová letošní jindřichohradecká akvizice v absolutním pořadí skončila třetí! Lindušku těsně porazili pouze čeští reprezentanti U23 František Kubínek a Lukáš Kočař (oba Ekol Elite TT). Trať, na které Jihočech vyhrál mezi juniory s náskokem 2:03 min. na druhého Jakuba Kočaře (Ekol Team), měla parametry 750 m plavání – 20 km kolo – 5 km běh a absolvovalo ji 109 závodníků z ČR, USA a Estonska.

V soutěžích mládeže od osmiletého žactva po sedmnáctiletý dorost účinkovalo 69 triatlonistů; a rozdávalo se 36 medailí. Rovnou čtvrtinu z nich uzurpovala omladina TC Vajgar, k tomu Plavecký klub odvezl 3 cenné kovy. Prvenství si z malebné jedenáctitisícové převážně renesanční Telče odvezli Štěpánka Burdová, Hynek Hrdlička, Jakub Hrdlička a Jakub Řehula. Celá výprava TCV byla mezi kluby hodnocena jako druhá nejúspěšnější. Lepší byl pouze Ekol Elite Triatlon Team. Jakub Hrdlička byl nejlepší v absolutním pořadí žactva do 11 let, kde soutěžilo 30 dětí, Jakub Řehula vyhrál celkové hodnocení staršího žactva (20 startujících). V průběžném pořadí „ČP 2013“ po pěti závodech vede Linduška mezi juniory, mladší žák Matyáš Pospíšil (PK JH) je druhý a na třetích místech jsou starší žák Jiří Fencl a mladší žákyně Anežka Burdová (oba TCV JH). Seriál bude pokračovat šestým podnikem v neděli 18. srpna v Přední Výtoni. „Triatlon Lipno 2013“ se tam uskuteční i jako mistrovství ČR, jindřichohradecký TC Vajgar na šampionát vysílá 29 závodníků.

Žákyně 8 let: 3. Pospíšilová (PK J. Hradec). Žákyně 9 let: 1. Š. Burdová, 4. Kubáková. Žákyně 10 až 11 let: 5. Lucie Tischlerová. Mladší žákyně: 3. A. Burdová. Dorostenky: 8. Johana Marková. Žáci 8 let: 1. H. Hrdlička (všichni TCV J. Hradec), 2. Š. Michálek (PK J. Hradec). Žáci 9 let: 3. Matějíček. Žáci 10 až 11 let: 1. J. Hrdlička, 2. Š. Řehula, 6. Němec (všichni TCV J. Hradec). Mladší žáci: 2. Pospíšil (PK J. Hradec), 9. Vaněk, 10. Dvořák (oba TCV J. Hradec), 11. F. Michálek (PK J. Hradec), 13. Schwarz. Starší žáci: 1. J. Řehula, 2. J. Fencl, 10. Rozporka, 12. Kopečný. Dorost: 11. Jirků, 14. Borčin. Junioři: 1. Linduška (všichni TCV J. Hradec). Rodinné týmy (17): 2. Řehulovi, 3. Hrdličky, 9. Pospíšilovi, 11. Burdovi, 12. Michálkovi. Kluby (18): 2. TCV J. Hradec, 10. PK J. Hradec.