14_04_29_DUBNÉ

29.04.2014 22:10

Z Dubného vezeme osm titulů mistra Jihočeského kraje v duatlonu!

V neděli 27. dubna vypukla v Dubném u Českých Budějovic jihočeská triatlonová sezóna. Stalo se tak tradičním duatlonem, který byl současně mistrovstvím Jihočeského kraje. Na start dopoledního závodu dospělých se postavilo 73 závodnic a závodníků, z nichž čtyři na sobě měli žlutomodré dresy Tri Clubu Vajgar Jindřichův Hradec. Mistrem Jihočeského kraje v duatlonu se pro letošní rok stal František Lidnuška, který doběhl jen těsně za Martinem Olšanem ze slovenského Realiz sport teamu. Mistrovské medaile ve svých kategoriích získali Katka Zemanová (první v kategorii Z2) a Honza Boukalík (vítěz kategorie M1). Svou tradiční sílu jsme předvedli odpoledne v dětských závodech, do kterých se registrovalo 66 dětí, z nichž 14 patřilo k našemu oddílu. Mezi nejmenšími ratolestmi do pěti let doběhla Linda Tischlerová první a Ilja Gončaruk byl mezi chlapci čtvrtý. Mistrovské tituly se udělovaly až v závodě šesti a sedmiletých dětí, kde jsme zastoupení neměli. Nejmladším duatlonovým mistrem z našeho klubu se tak stal Kyril Gončaruk, který opanoval závod osmiletých nadějí. Mezi o rok staršími hochy ho napodobyl Hynek Hrdlička. V nejnabitější kategorii chlapců 10 a 11 let jsme zásluhou bronzového Bouhouše Železa a stříbrného Matyáše Němce získali dokonce dvě medaile. Roman Matějíček navíc ve stejném závodě skončil na hezkém šestém místě. Dvakrát vystoupala na stupně vítězů i stejně mladá děvčata – mistryní kraje v kategorii 10 a 11 let se stala Štěpánka Burdová, Lucka Tischlerová dokončila jako třetí. Další úspěchy jsme přidali v závodě mladších žáků a žaček. Jakub Hrdlička doběhl třetí a Anežka Burdová skončila mezi děvčaty druhá. Absolutní vítězkou tohoto závodu a tedy mistryní kraje se stala Anička Hrdličková. Poslední osmý titul přidal mezi staršími žáky Radek Boukalík, kterého na stupně vítězů doprovodil třetí Roman Schwarz. Co k této sklizni dodat? Jen tak dál!