14_08_16_KARLOVY VARY_ MČR V TT + ZON

18.08.2014 19:55

Nabitý víkend čekal na triatlonisty v polovině srpna v Karlových Varech. V sobotu 16. a neděli 17. srpna bylo v lázeňském městě odstartováno bezmála dvacet závodů od amatérských až po ty evropské úrovně. Sobota byla vyčleněna Mistrovství České republiky žáků, dorostenců a juniorů. U starších žáků, dorostenců a juniorů bylo karlovarské mistrovství současně Závodem olympijských nadějí (ZON), v němž nejlepší domácí závodníci mohli změřit síly se stejně mladými triatlonisty z Maďarska, Polska a Slovenska. V neděli pak nastoupily národní štafety ZON. Po nich celý víkend vyvrcholil závody evropského poháru žen a mužů.

Na mistrovství České republiky vybojovali žáci z TCV šest medailí a tři tituly mistra ČR

Jako první se v sobotním deštivém ránu vrhli do chladných vod nádrže Rolava děti ve věku 8 a 9 let. První místo s přehledem vybojoval a mistrem ČR ve své věkové kategorii se stal Hynek Hrdlička. Po nich přišli na řadu benjamínci ve věku 10 a 11 let. Ani v tomto závodě jsme nevyšli naprázdno, když mezi chlapci doběhl na druhém místě Matyáš Němec. Ze závodu děvčat si stříbrnou medaili odnesla Štěpánka Burdová. Medailové žně pokračovaly i poté, co se na svůj start postavili mladší žáci. V závodě chlapců finišoval na třetím místě Jakub Hrdlička, za ním doběhl Šimon Řehula a na 14. místě dokončil Jenda Dvořák. Závod děvčat ovládla Anička Hrdličková a stala se mistryní ČR. Na 6. místě skončila Anežka Burdová. Třetí mistrovský titul pro TCV si ze svého závodu starších žáků odnesl Jakub Řehula, který dokončil jako nejlepší z českých závodníků, předběhl ho ale maďarský borec Gergö Soós, který se tak stal vítězem ZON. Na 14. místě celkově a 8. z Čechů dokončil Radek Boukalík.