15_08_02_TÁBOR_EPJ+ČP

07.08.2015 12:51

V sobotu 2. 8. 2015 se triatlon v Táboře vrátil na tradiční místo, a to depem před Zemědělskou školu, na Náměstí TGM. Travnatý prostor zmizel, místo něho perfektní vybetonovaná plocha, jako dělaná pro triatlonové depo.  Bohužel dešťový deficit se projevil na hladině Jordánu, která za poslední tři měsíce klesla o tři metry. Takže start plavání pod bývalou sladovnou zároveň byl i plaveckým cílem, protože původní výlez z vody se stal nebezpečným pro příliš mnoho a příliš velké kameny. Takže přeběh od vody do cyklistického depa se téměř zdvojnásobil na cca 450m.  Ale nic to neměnilo na kvalitě závodu. V dopoledních hodinách startovali žáci, kde v kategorii 10-11let Hynek Hrdlička (TCV) vybojoval 2. místo a Roman Matějíček (TCV) místo deváté. V mladších žácích vyhrál Šimon Řehula (TCV) před Michalem Macháčkem (EON) a třetím Jakubem Hrdličkou (TCV), který ještě po kole vybíhal na prvním místě. Na desátém místě s roztrženým lýtkem o převodník doběhl Matyáš Němec (TCV).  V mladších žákyních 1. místo vybojovala Šárka Půstová (EKOL), na 12. místě doběhla Lucie Tischlerová (TCV).  Ve starších žákyních vyhrála Alžběta Hrušková (EKOL), druhé místo vybojovala Anička Hrdličková (TCV), na šestém místě doběhla Adriana Ondrášková (TCV). Závod dospělých byl ČP i MČR ve sprint triatlonu. Mistrovské tituly si podle očekávání odnesli Vendula Frintová a Jan Čelůstka.  V boji o titul vlastním nezaviněním se při pádu zranil Fanda Linduška a byl tím vyřazen z boje o mistrovské tituly, neboť se bojovalo i o titul akademický. Přesto se po pádu se značnou časovou ztrátou ostře vydal na trať běhu a skončil celkově na třetím místě.

Hlavním závodem dne však byl Evropský pohár juniorů (EPJ). Domácí prostředí slibovalo úspěšnost našich mladých triatlonistů. V kategorii juniorů předvedl Ondřej Olšar svůj letošní nejlepší výkon a vybojoval páté místo. Ještě větší úspěch nás však čekal v závodě juniorek: po běžeckém super výkonu vyhrála Jana Macháčová, na třetím místě doběhla Pavlína Poláčková a na místě pátém Iveta Fairaislová!