DUATLON DUBNÉ

23.04.2013 09:31

V neděli, 21. 4. 2013, za krásného jarního slunného dne, byla závodem v duatlonu zahájena jihočeská triatlonová sezóna. V dopoledním závodě dospělých (kategorie od 16ti let výš) jsme měli čtyři zástupce, a to v právě v nejmladší kategorii 16-19 let. V závodě děvčat v kategorii Z1 druhé místo vybojovala Katka Zemanová a hned za ní na místě třetím byla Johanka Marková. Kluci se nenechali zahanbit, na druhém místě v kategorii M1 (celkově 12.) byl Petr Jirků a Martin Voves 6, rovněž v kat. M1. Celkem startovalo 48 závodníků,

V odpoledním programu jsme měli podstatně početnější zastoupení. Z celkového počtu 58 závodníků bylo 18 z TCV. Mezi nimi i nováčci, pro které to byl první duatlonový závod. Všichni si vedli skvěle a těší se na další závod. I přes značnou marodku (zranění, nachlazení) jsme početně i výkonnostně byli dost vidět.

Stínem závodu byl pád Šimona Dvořáka (TRISK ČB) v cyklistické části, Šimon už závod nedokončil. Podstatně lépe dopadl další pád, tentokrát před očima diváků. Při příjezdu do depa a při slézání ze svého závodního kola Roman Schwarz „zapomněl“ nohu v klipsně a předvedl rychlý pád i rychlé vstávání z prachu depa. Roman hbitě vyskočil, otřepal se a závod dokončil na třetím místě. Můžeme se „pokochat“ na videu od Petra Matějíčka a pro příští závod si vzít ponaučení.

video zde:      video-2013-04-21-16-03-17.mp4