JčP v triatlonu – PRACHATICE

20.05.2007 17:02

V neděli 20. května byl zahájen kolotoč jihočeského triatlonového poháru závodem v Prachaticích. Po 250m v bazénu se startovalo v pořadí po plavání na cyklistickou trať s převýšením …..m. Stoupání pokračovalo i v běhu až do cíle pod Libínskou rozhlednu. I letos naši závodníci potvrdili svou plaveckou výkonnost, kdy při neúčasti loňského nejrychlejšího plavce Fr. Vorhemuse ho stoprocentně zastoupil Martin Novák. Čtvrtým plaveckým časem mu zdatně sekundoval Václav Zajíc. Hned po startu cyklistiky si trojice Novák, Zajíc a Toul (ŠuTri Prachatice) stupňovaným úsilím vybudovala náskok, který se neustále zvyšoval. První z této trojice odpadl Toul a později i Zajíc. Martin stupňoval své úsilí a na trať běhu vybíhal jako první. Avšak za ním se již objevil nejrychlejší cyklista dne, a jak se brzy ukázalo i nejrychlejší běžec a pozdější vítěz, Erik Lorenc (ŠuTri). Novák v klidu uhájil před dotírajícím Řebřinou druhé místo, Vašek Zajíc si doběhl pro šťastnou sedmičku. Kuriózně zahájil plavání Ondra Buzek, kterému prasklá šňůrka od plavek bránila v rychlejším plavání. Na kole však již nic nebránilo jeho postupu dopředu a frekvenčním šlapáním předjížděl jednoho soupeře za druhým. V kategorii M19 let Dan Smrčka vybojoval 5.místo, jeho otec Jan v kategorii M40 4..místo, Roman Kamiš v kategorii M 30 5.místo.

Po debaklu v Horních Počernicích tak zpáteční cesta probíhala v podstatně radostnější atmosféře.