Mikulášský duatlon, Jindřichův Hradec, 2.12.2006

02.12.2006 18:12

V sobotu 2. prosince, před první adventní nedělí, se v JH konal již 11. ročník Mikulášského plaveckoběžeckého duatlonu. Za pošmourného inverzního počasí 27  závodníků absolvovalo 500m plavání a po pauze 4km handicapově startovaný běh okolo rybníka Vajgar. Plaveckou část ovládli prvním a druhým místem závodníci nově založeného triatlonového klubu TRISK České Budějovice Jan šimek, který se na trať běhu vydal jako první před svou klubovou kolegyní, teprve patnáctiletou Kateřinou Tunkovou. Třetí byl po plavecké časti  jeden z horkých favoritů Jan Hradecký z táborského klubu  E.ON před Fr. Vorhemusem ( TC VANĚK JH), který vybíhal společně s loňským vítězem Štěpánem Maškem ( SCV Blatná). Osmi sekundovou  ztrátu za nimi stahoval  po plavání šestý Martin Novák (TC VANĚK JH), který po výborném běhu skončil v celkovém pořadí na třetím místě jen těsně před svým klubovým kolegou Vorhemusem.Ten po razantním zlepšení své běžecké výkonnosti je  rovnoceným soupeřem nejlepších jihočeských  triatlonistů. Další umístění závodníků TC VANĚK v celkovém pořadí : 11. Dan Smrčka, 18. Ondřej Buzek, 24. Lukáš Petrásek.

V celkovém pořadí v závodě žen nejlepší plavkyně  Kateřina Tunková (TRISK) v běhu podlehla Mileně Procházkové( TRISK) a Veronice Faktorové ( TJ SOKOL ČB).

Ćestný předseda pořádajícího klubu TC VANĚK JH  Doc.Ing. Zdeněk Žemlička, CSc.  předal ceny nejen vítězům, ale i osobní ceny  nejlepším domácím závodníkům Hance Cepákové a Martinu Novákovi.