TÁLÍN 8 - 9. 8. 2006

09.07.2006 18:04

Mistrovství Jihočeského  kraje v triatlonu  TÁLÍN –  8 - 9.8.2006

V pátém závodu Jihočeského poháru v triatlonu v Tálíně opět zazářily modře  dresy z Jindřichova Hradce. Tálínský závod byl zároveň i Mistrovstvím kraje v triatlonu. Pořadatelé si připravili trať 0,75 km – 24 km – 6 km, na které závodilo v konečném počtu 92 mužů a 13 žen. Počasí závodníky příliš nešetřilo, příšerné dusno závod ještě ztížilo. V závodě zvítězil Jaroslav Brynda (Labe Tri klub), na druhém místě v absolutním pořadí a tedy Mistrem kraje se stal Radek Řebřina (JCV Blatná), na 3. místě se umístil Jan Kouba (TTK Slavia VŠ Plzeň. Z jindřichohradeckých se nejlépe umístnil Radek Procházka na osmém místě celkově a v kategorii  M3 druhý. Martin Novák skončil na pěkném celkovém 10. místě, ve své kategorii M1 se však stal Mistrem kraje. Pavel Pechek celkově 26. (13. v kategorii M2), Rostislav Šimůnek celkově 29. (9. v  kategorii M3) Ivan Galík celkově 39. (6. v kat. M1), František Vorhemus 45. (9. v kat. M1), Jiří Paštika 47. (5. v kat. M4), Jan Šimek 49. (19. v kat. M2), Pavel Straka 63. (16. v kat. M3).

Jindřichohradecký triatlon bodoval i v ženských kategoriích. Na celkovém druhém místě skončila Milena Procházková a ve své kategorii se stala Mistryní kraje. Hana Cepáková vybojovala celkové 7. místo a ve své kategorii rovněž vybojovala mistrovský titul. Lenka Mezerová skončila  11. (2. kat.  Z3.).

Druhý den se na start mistrovského závodu týmů postavilo celkem 15 družstev.

Tým ve složení Ivan Galík, Pavel Pechek a Fr. Vorhemus obsadil 7. místo  a druhý klubový tým ve složení Radek Procházka, Milena procházková, Rosťa Šimůnek a pro tuto soutěž hostující Jan Mikoláš z TC Dvořák ČB obsadil 8-9. místo.