2012

 

DUATLON ŽAMBERK

Mistrovství  ČR  jednotlivců v duatlonu

22. 9. 2012

Zatímco naše mladé naděje bojovaly o aquatlonové  jihočeské tituly, v Žamberku  Martin Novák bojoval o titul Mistra ČR v duatlonu.  A to velice úspěšně, vybojoval totiž stříbrnou medaili a určitě si  zlepšil  sportovní náladu po zdravotním  výpadku  minulý týden  v  Brně.

Velká gratulace!

Výsledky:  https://www.czechtriseries.cz/results/RaceByAge/185?ageCategoryId=88&gender=M&trackId=570

 

 

 

AQUATLON TÁBOR

9. závod JCUP

Mistrovství kraje jednotlivců v aquatlonu

22. 9. 2012

V sobotu 22. 9. 2012 se uskutečnil již tradiční táborský aquatlon jako přebor Jihočeského kraje dětí a mládeže v Aquatlonu pro rok 2012. Na startu bylo 94 triatlonistů, 75 dětí a 19 dospělých v kategorii rodinných týmů. A modralo se to v celém závodním poli, startovalo totiž úctyhodných 32 našich závodníků! 
Všichni bojovali, co jim síly stačily.

A tituly Mistrů Jč kraje vybojovali a na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích se umístili:

do 5 let:               1. Linda Tischlerová

Benjamínci I :       1. Hynek Hrdlička

                            2. Šimon Michálek

                            3. Ondřej Pešek

                            3. J. M. Pospíšilová

 

Benjamínci II        1.Bohunil Železo

                            3. Adam Papáček

 

Benjamínci III       2. Šimon Řehula

                             3. Jakub Hrdlička

                            1.   Anežka Burdová

 

Mladší žáci        1.  Jakub Řehula  

                            2.   Matyáš Stáňa

 

Starší žáci         1. Marek Fencl

                           3.   Petr Jirků

 

V rodinných týmech vybojovali 2.místo Markéta Hrdličková a Hynek Hrdlička, v celém seriálu rodin Pepa Hrdlička a Kuba Hrdlička vybojovali rovněž druhé místo.

Všem závodníků gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Výsledky : https://www.triatlon-tabor.cz/prilohy/clanek1009_aquatlon_tabor_2012.pdf

Foto zde:   https://tcv.rajce.idnes.cz/12_09_22_TABOR/

 

 

 

 

20.EKOL SUERPRESTIGE 2012

MISTROVSTVÍ ČR V TRIATLONU 2012

ČESKÝ POHÁR V TRIATLONU

EVROPSKÁ FESTIVAL DOROSTU A JUNIORŮ

15. 9. 2012

 Brněnská přehrada, vysoká triatlonová úroveň jak pořadatelská tak závodnická, již podvacáté přilákaly to nejlepší co v triatlonu je i nás.

Samozřejmě jsme u toho byli také. Protože se závodilo až od kategorie staršího žactva, nebyla tentokrát naše účast tak masivní. Ale i tak jsme byli dost vidět a tradiční moderátor závodu Štěpán Škorpil mnohokrát skloňoval  jak náš klub, tak jména našich závodníků.

V dopoledním závodě v kategorii starších žáků se na start postavil Marek Fencl, Martin Rozporka a Petr Jirků, který se zaskvěl nejlepším běžeckým časem.

V odpoledním závodě na olympijských distancích startoval Martin Novák, závod však pro indispozici nedokončil

Foto:            https://tcv.rajce.idnes.cz/12_09_15_BRNO_1/

                    https://tcv.rajce.idnes.cz/12_09_15_BRNO_2/

Výsledky:   https://www.czechtriseries.cz/results/race/201

 

 

 

VEČERNÍ BĚH V NOVÉ VČELNICI

7. 9. 2012

V pátek 7. 9. 2012 proběhl v  Nové Včelnici tradiční 41. ročník „Večerní běh Novou Včelnicí“.

Zúčastnili jsme se v hojném počtu, získali mnoho cenných vítězství i dalších umístění. Byl to radostný pohled na bojovnost našich závodníků ve všech kategoriích a na jejich konkurenceschopnost v ryze atletickém prostředí.  A nejen naši výkonnostní závodníci, ale tradičně i mnozí rodiče napodobili své ratolesti a bojovali na běžecké trati.

Foto: https://tcv.rajce.idnes.cz/12_09_07_N.VCELNICE/

 

 

 

Mistrovství České republiky ve sprint triatlonu s účastí jindřichohradeckých závodníků

19. 8. 2012

V neděli 19. srpna se na Lipně uskutečnilo mistrovství České republiky ve sprint triatlonu, které bylo dalším podnikem triatlonového Českého poháru. Klání na tratích 750 m plavání, 20 km cyklistiky a závěrečných 5 km běhu se zúčastnila trojice českých olympioniků ve složení Radka Vodičková, Jan Čelůstka a Přemysl Švarc, jimž sekundovala česká triatlonová špička, v níž nechyběl ani Martin Krňávek, pátý z letošního mistrovství světa v dlouhém triatlonu. V hlavním závodě se z jindřichohradeckých triatletů vedlo nejlépe Martinu Novákovi, který po překonání zdravotních komplikací skončil na pěkném devátém místě. Početné zastoupení měl Tri Club Vajgar tradičně v nejmladších kategoriích, kde v konkurenci závodníků z celé republiky vybojoval čtyři první místa. Jejich zásluhou se jindřichohradeckému týmu v konkurenci 17 klubů podařilo vybojovat skvělé páté místo, z jihočeských triatlonových oddílů pak byl vůbec nejúspěšnější. Vydařený závod na krásném místě a za nádherného počasí navíc zpestřila autogramiáda českých reprezentantů, k nimž se přidali ještě bývalí olympijští vítězové Kateřina Neumanová a Martin Doktor.

Výsledky muži: (10-11 let) 1. Jakub Hrdlička, 7. Filip Michálek; (mladší žáci 12-13 let) 1. Jiří Fencl, 2. Matyáš Stáňa; (starší žáci 14-15 let) 5. Petr Jirků, 6. Marek Fencl; (20-39 let) 8. Martin Novák, 19. Pavol Šurda; (40-49 let) 6. Josef Hrdlička.

Výsledky ženy: (8 let) 1. Nela Kubáková; (9 let) 2. Lucie Tischlerová; (10-11 let) 1. Anna Hrdličková; (juniorky 18-19 let) 4. Aneta Podlahová; (20-39 let) 5. Kamila Hořejší

Foto:         https://tcv.rajce.idnes.cz/12_08_19_LIPNO_DOPO/

                 https://tcv.rajce.idnes.cz/12_08_19_LIPNO_ODPO/

výsledky:   https://www.czechtriseries.cz/results/race/200

 

 

 

Úspěchy mladých jindřichohradeckých triatlonistů v zahraničí

11. 8. 2012

Kromě tradičních závodů jihočeského triatlonového Junior Cupu a Českého poháru v triatlonu se mladí jindřichohradečtí závodníci letos poprvé vydali také na zkušenou do zahraničí. Své síly porovnávali se svými vrstevníky na třech závodech v Rakousku. Již na konci května vyrazili sourozenci Hrdličkovi na závod prestižní serie IronMan, pro děti uspořádaný pod názvem IronKids, který se konal v dolnorakouském St. Pölten. Ve skvěle zorganizovaném aquatlonu, jehož se zúčastnily děti z Rakouska, Čech, Slovinska, Polska nebo Slovenska, si vedli výborně a všichni vystoupili na stupně vítězů. V sobotu 21. července pak vyjeli na triatlonové závody ve Wallsee u Dunaje, které byly pro jejich věkové skupiny vypsány jako mistrovství Dolního Rakouska. Jakub a Hynek Hrdličkovi zde dokázali zvítězit, jejich sestra Anna skončila v mezinárodní konkurenci druhá. V sobotu 11. srpna pak jedenáct mladých jindřichohradeckých triatletů vyrazilo do Litschau, který se stal další zastávkou Dolno- a Hornorakouského triatlonového žákovského poháru. Hned šest z nich dokázalo ve svých závodech zvítězit, ale i další předvedli parádní výkony a zaslouží velké uznání.

Výsledky:

St. Pölten: Hynek Hrdlička (roč. 2005) 2. místo, Jakub Hrdlička (2002) 1. místo, Anna Hrdličková (2001) 3. místo.

Wallsee: Hynek Hrdlička (2005) 1. místo, Jakub Hrdlička (2002) 1. místo, Anna Hrdličková (2001) 2. místo.

Litschau: Hynek Hrdlička (2005) 1. místo, Josefína Pospíšilová (2005) 4. místo, Štěpánka Burdová (2004) 1. místo, Roman Matějíček (2004) 4. místo, Lucie Tischlerová (2003) 5. místo, Jakub Hrdlička (2002) 1. místo, Anna Hrdličková (2001) 1. místo, Anežka Burdová (2001) 3. místo, Veronika Kopáčková (2002) 7. místo, Matyáš Stáňa (2000) 1. místo, Petr Jirků (1997) 1. místo.   

 

 

 

NETOLICE, 10. závod JČ poháru a 7. závod JCUP v triatlonu 2012

12. 8.  2012

Po pátečním zahraničním klání v rakouském Litschau jsme se přesunuli do jihočeských Netolic, kde proběhlo další kolo jihočeského poháru dospělých i dětí.

Dopoledne proběhl závod dospělých, kde nás reprezentovali Pepa Hrdlička(2. v M4  a kategorii a celkově 9.), Vláďa Borčin (3. V M1) a Aneta Podlahová (1.v Z1)

 Mnoho radostných chvil děti připravily nám trenérům i fandícím rodičům  v odpoledním JCUPu.

Foto:         https://tcv.rajce.idnes.cz/12_08_12_NETOLICE_JCUP/

                 https://tcv.rajce.idnes.cz/12_08_12_NETOLICE_JCP/

Výsledky: https://k.planek.sweb.cz/vysledkyd/7.pdf

 

 

 

Wallsee – Mostiman Triathlon

21. 7. 2012

 

Na počátku 15. století se Markéta z Wallsee stala manželkou jindřichohradeckého pána Menharta z Hradce, o šest století později se malebné městečko na Dunaji stalo místem zápolení mladých jindřichohradeckých triatletů s nejlepšími závodníky Rakouska. Plavecký a triatlonový klub RATS Amstetten uspořádal 21. a 22. července právě ve Wallsee další závody Dolno- a Hornorakouského žákovského triatlonového poháru, které byly pro benjamínky 3 (v Rakousku žáci C) mistrovstvím Dolních Rakous a pro mladší a starší žáky (v Rakousku žáci B a A) mistrovstvím Rakouska. Vrcholem programu pak bylo nedělní mistrovství Rakouska dospělých na tratích olympijského triatlonu.  

V sobotu dopoledne byly na programu závody dětí, jichž se z našeho oddílu zúčastnili Hynek, Kuba a Anička Hrdličkovi. Vzhledem k teplotě vody ve Starém rameni Dunaje (Donaualtarm), která po vydatných nočních srážkách klesla až asi k 15-16 stupňům, a k teplotě vzduchu pohybující se celý den jen asi o stupeň výše, byly závody nejmenších uspořádány jako duatlon; starší kategorie měly ze stejného důvodu zkrácené plavání. Hynek nedal nikomu šanci a v kategorii dětí do sedmi let si doběhl pro první místo. Mezi deseti a jedenáctiletými chlapci skončil Kuba celkově třetí, ale protože v mistrovském závodě byli vyhlašováni první tři vždy v každém ročníku, tak mezi chlapci narozenými v roce 2002 obsadil první místo. Mezinárodní obsazení měly stupně vítězů mezi dívkami ročníku 2001. První doběhla německá závodnice Rena Siepmann (PV Triathlon Witten), druhá byla s minimáním odstupem Anička, třetí skončila rakouská závodnice Anna Piskacek (Triathlonclub Kagran).

Odměnou za vynikající výkony byly nejen originální poháry v podobě hrušky, symbolu Moštového triatlonu i celé dolnorakouské Moštové čtvrti (Mostviertel), ale také zážitek z opravdu velkého závodu.

Pepa

výsledky a fotografie na www.mostiman.at

 

 

 

 

ZVŮLE, 10. závod JČ poháru a 7. Závod JCUP v triatlonu 2012

29. 7. 2012

Letošní závod jsme pořadatelsky převzali od českobudějovického TRISKu, který v minulých letech pořadatelskou laťku posunul dost vysoko. I proto jsme nic nepodcenili a určitě jsme pořadatelsky nezklamali. Velký dík patří všem pořadatelům.

A k vlastnímu závodu: na start se postavilo 38 závodníků, ozdobou byl start olympijského medailisty ze Sydney Honzy Řehuly. Ten nezůstal své pověsti nic dlužný a výborným během zvítězil před Davidem Korandou z TRISKu. 

V odpoledním závodě JCUP se prezentovalo celkem 65 závodníků, z toho 27 z našeho klubu.

Plavalo, jezdilo a běhalo se na tradičních tratích, jen s výjimkou žákovských kategorií, kteří běželi 2km, což je jeden okruh okolo Zvůle.

Výsledky našich závodníků:

Děti do 5ti let- B0:

2. Schwarz Filip           

2. Tischlerová Linda     

BC1 / BD1 6-7 let

1. Hrdlička Hynek

1. Papáčková Katka

2. Michálek Šimon

2. Pospíšilová J.M.

4. Fiedler Matěj

BC2 / BD2

1. Železo Bohumil

1. Burdová Štěpánka

2. Tischlerová Lucie

3. Matějíček Roman

4. Kubáková Nela

 

Foto:        https://tcv.rajce.idnes.cz/12_07_29_ZVULE/

Výsledky: https://k.planek.sweb.cz/vysledkyd/6.pdf

                https://k.planek.sweb.cz/vysledky/9.pdf

 

 

 

TÁBOR, 4. závod Českého poháru v triatlonu 2012

29. 7. 2012

Letošní Evropský pohár juniorů v Táboře byl velmi bohatě obsazen, v kategorii juniorů startovalo celkem 82 závodníků. Ve hře byl Franta Linduška (B&H TRIATLON Č. Budějovice), po plavání v popředí, avšak na kole měl pád, delší chvíli trvalo, než se dost sedřený zvedl, přesto pokračoval ve stíhačce, ale tento den pro něho moc dobrý nebyl. Po závodě ošetřen v sanitce ihned jel do ČB  na další ošetření na traumatologii.

V odpoledním závodě ČP v kategorii juniorek Aneta Podlahová vybojoval výborné 3. místo.

 

Všechny z ČP v Táboře jsou zde:

https://www.czechtriseries.cz/results/race/177

foto z EPJ zde:

https://tcv.rajce.idnes.cz/12_07_29_TABOR/

 

 

MĚLNÍK, 3. závod Českého poháru v triatlonu 2012

MĚLNÍK, 3. závod Českého poháru v triatlonu 2012

21. 7. 2012

V sobotu 21. 7. 2012 za proměnlivého počasí proběhl v Mělníku další závod Českého poháru v triatlonu. Závod byl na dvě depa: u vody a po kole na náměstí, kam se jelo do dost dlouhého kopce. Oproti propozicím jeli starší žáci delší trať společně s kategorií OPEN, což nám určitě vyhovovalo. Kategorii OPEN vyhrál Honza Řehula a společně se svými syny vyhráli i kategorii Rodiny, hlavní závod již počtvrté vyhrál Filip Ospalý.

Výsledky našich závodníků:

žáci        10-11let:  1. Šimon Řehula

ml. žáci 12-13 let: 1. Jakub Řehula

                            2. Jiří Fencl

                            

st. žáci  14-15let:   3. Marek Fencl

                            7. Martin Rozporka

ženy 20-39 let:      3. Kamila |Hořejší

 

Kluby: TCV:         7. místo ve složení: Jakub Řehula

                                                             Jiří Fencl

                                                             Marek Fencl

 

A Franta Linduška (B&H) z naší tréninkové skupiny vybojoval 1. místo v kategorii junioři!

 

Výsledky: https://www.czechtriseries.cz/results/race/176

Foto:        https://tcv.rajce.idnes.cz/12_07_21_MELNIK/

 

 

 

Triatlon Hlincová Hora

14. 7. 2012

Při zpáteční cestě z týdenního soustředění na Zadově absolvovali Vláďa Borčin s Pepou Hrdličkou další závod triatlonového Jihočeského poháru, který se v sobotu 14. července konal na Hlincové Hoře u Českých Budějovic. Na místě se k nim připojila ještě Kamila Hořejší. Nevlídné deštivé počasí a teplota vzduchu 15o C přilákaly na start 34 závodníků (z toho pouze čtyři ženy), na které čekalo 750 metrů plavání, 20 km na horském kole, rozdělených do čtyř pětikilometrových okruhů, a závěrečných 5km běhu. Plavecká distance, kterou ti nejlepší i v povoleném neoprenu plavali přes deset minut, stejně jako náročná biková trať, jíž pouze šest závodníků zvládlo pod jednu hodinu, se postaraly o delší časy než je na sprinttriatlonech obvyklé, neboť pouze první dva muži absolvovali závod pod hodinu a půl. I přes nepříznivé podmínky vystoupili všichni závodníci TCV ve svých kategoriích na stupně vítězů. Kamila v Z2 zvítězila a mezi ženami skončila celkově druhá. Vláďa a Pepa obsadili ve svých kategoriích M1, resp. M4 shodně druhé místo.

Pepa

Výsledky zde: https://k.planek.sweb.cz/vysledky/7.pdf

 

 

 

 

HOLUBOV, 5. závod Jihočeského poháru v triatlonu 2012

30. 6. 2012

V sobotu 30. června se v Holubově za nádherného počasí uskutečnil 5. závod triatlonového Jihočeského poháru. Vzhledem k souběžnému konání Českého poháru v Telči se ho z oddílu zúčastnili pouze Vláďa Borčin a Pepa Hrdlička. Mezi 47 závodníky vybojoval Vláďa ve své kategorii M1 první místo a Pepa mezi M4 skončil druhý. Kromě cen si oba odvezli také lahev sektu, kterou pořadatelé odměnili prvních 28 mužů a žen v cíli, neboť letošní závod byl již 28. ročníkem klání o Sportovce Podkletí. 

 

 

 

MALÝ RATMÍROV, 4. závod Jihočeského poháru v triatlonu 2012

23. 6. 2012

Sobotní dopoledne 23. 6. 2012 bylo v kombinaci dobrého počasí, klasické lehké nervozity, která je vždy při pořádání závodu a velké nervozity z toho, jak dopadne nečekaná situace se souběžným pořádáním našeho triatlonu a rychlostní zkoušky automobilové rallye na stejné trati. Vše ale dobře dopadlo, jen jsme oproti minulým ročníkům museli závod odstartovat o více jak hodinu později až po ukončení RZ.

Tradičně jako první odstartovali dospělí, v ženách i mužích jsme měli svá žhavá želízka. Martin Novák, který jako Akademický mistr ČR se kvalifikoval na MS akademiků na Taiwanu, už po plavání ukázal svou převahu, na kole jen zvyšoval náskok a do cíle doběhl téměř o dvě minuty před druhým Korandou z TRISKu. V ženách jasně zvítězila Kamila Hořejší, také způsobem start - cíl.

Děti startovaly hned po dokončení závodu dospělých, a to od kategorie B0 - děti do pěti let až po společný start mladších a starších žáků. Na rozdíl od dospělců závod proběhl ve formě aquatlonu. V závodě startovalo 38 dospělých (5 z TCV) a 71 dětí do patnácti let (31 z TCV), celkem tedy 109 závodníků!

Všem gratulujeme k bojovným výkonům, vynikajícím umístěním.

Děkujeme všem pořadatelům, bez kterých by nebylo možné závod uspořádat.

A děkujeme i sponzorům – Město Jindřichův Hradec, Autosalon Jiří Souček, BESIP, Česká triatlonová asociace, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, Pivovar Regent Třeboň, Fruko-Schulz Ing. Nejedlý,  CYKLO Galík, Keramika Hulíková, Česká spořitelna, Centropen Dačice, Kooperativa J. Hradec a Tiskárna RAIN, kteří finančně i věcně přispěli na pořádání závodu a ocenění nejen vítězů, ale i všech dětských závodníků.

 

Všechny výsledky jsou zde:

https://k.planek.sweb.cz/vysledkyd/4.pdf

https://k.planek.sweb.cz/vysledky/4.pdf

 

foto zde:

https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_23_M_RATMIROV

https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_23_M_RATMIROV_1/

https://ehm.cz/previews/jindrichohradecky_triathlon_2012/index.php#EHM_1692.JPG

 

 

TRHOVÉ SVINY, 3. závod Jihočeského poháru v triatlonu 2012

MISTROVSTVÍ JIHOČESKÉHO KRAJE JEDNOTLIVCŮ

16. 6. 2012

Třetí závod jihočeského JCUPu  proběhl v sobotu 16. 6. 2012 za krásného slunečného počasí

jako Mistrovství Jč kraje jednotlivců. Dopolední závod dospělých ovládl Palo Šurda jako celkový vítěz samozřejmě vyhrál i kategorii  M2. V kategorii M1 byl na 6. místě Vláďa Borčin, v kategorii M4 Pepa Hrdlička vybojoval 3. místo.

V ženách shodně druhá místa vybojovaly Aneta Podlahová v kategorii Z1 a Kamila Hořejší v kategorii Z2.

Odpolední dětský závod začal kategorií B1 – děti 6-7 let, a byla to hned dvě vítězství pro nás: chlapce vyhrál Hynek Hrdlička a děvčata Katka Papáčková.

V kategorii BC2 Adam Papáček skončil na čtvrtém místě, po technických problémech s kolem Bohouš Železo 6. a Venda Dvořák 8.

Dívčí kategorii BD3 jsme však ovládli naprosto dokonale, všechny tři medaile putovaly do Hradce! Na prvním místě Štěpánka Burdová, druhá Luci Tischlerová a třetí Nela Kubáková!

Kategorie BC3 2. Kuba Hrdlička, hned za ním na 3. místě Šimon Řehula, dívčí kategorii BD3 opět suverénně ovládla Anička Hrdličková, na stupně vítězů ji na třetí místo doprovodila Anežka Burdová, na šestém místě skončila Verča Kopáčková.

V mladších žácích vybojoval stříbro Jirka Fencl, 5. byl Tom Vaněk. Favorizovaný Kuba Řehula po zdravotních problémech závod nedokončil.

V nejstarší chlapecké kategorii při neúčasti Marka Fencla jsme měli jen jednoho zástupce, a to Petra Jirků, kterému po vysilující stíhačce na kole už nezbylo mnoho sil, a doběhl na místě čtvrtém.

Byl to pro náš klub nepochybně velice úspěšný závod, celkové výsledky jsou zde:

https://www.czechtriseries.cz/results/race/249

a foto zde:

https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_16_T_SVINY_JCUP/

https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_16_T_SVINY_DOSPELI/

 

 

 

RAČICE, 1. Závod Českého poháru v triatlonu

10. 6. 2012

V neděli 10. června proběhla premiéra českého triatlonového seriálu v Račicích.

Plavání ve veslařském kanálu, bezháková cyklistika po asfaltce okolo veslařské trati a žákovské běhy rovněž po asfaltu.

Ve hře byla i část našeho týmu. Nejmladší Šimon Řehula výborným během vybojoval 2. místo v kategorii žáci 10-11 let, jeho starší bratr Jakub vyhrál kategorii mladších žáků. V této kategorii potvrdil naši vysokou výkonnost třetím místem Matyáš Stáňa.

Ale největší překvapení nám všem připravil Petr Jirků, při neúčast nemocného Marka Fencla jediný náš zástupce v kategorii starších žáků. Po plavání Petr pátý, po kole třetí, do cílového koridoru vbíhal bok po boku s Mitrengou z brněnského EKOLU, avšak vynikajícím finišem nedal svému soupeři ani náznak naděje na vítězství!

Další umístění našich závodníků: v juniorkách 4. Aneta Podlahová, v hlavní ženské kategorii rovněž čtvrtá Kamila Hořejší.

A na závěr další radost: tým ve složení Petr Jirků, Jakub a Šimon Řehulovi první místo v soutěži týmů před nejsilnějším českým týmem, brněnským  EKOLEM  a třetím HISPORTEM  Praha!  Ani deštivé počasí nemohlo pokazit naši radost z tak úspěšného vykročení do triatlonové sezóny a je to určitý příslib do dalšího triatlonového zápolení.

Výsledky: https://www.czechtriseries.cz/results/race/173

Foto:        https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_10_RACICE/

 

 

 

TRIATLON DO ŠKOL

6. 6. 2012

Před mnoha lety se pro žáky ZŠ celorepublikově pod názvem TRIATLONNOVÉ NADĚJE (TTN) pořádala soutěž, z které se tradičně postupovalo do pražského finále. Samozřejmě tato soutěž nemohla v Hradci chybět, a proto jsme pravidelně do pražského Edenu na finále jezdili.

Již v loňském roce padlo rozhodnutí navázat na toto několikaleté triatlonové dětské  klání navázat alespoň v místním měřítku. A protože jsme závod v minulosti úspěšně pořádali ve spolupráci s  plaveckým oddílem (který byl tehdy ještě pod „křídly“ místního Slovanu), rozhodnutí o spolupořadateli bylo jasné. Ve spolupráci s Plaveckým klubem JH a pod křídly OR ASŠK ve středu 6. 6. 2012 opět uspořádali závod pro ZŠ a VG v kategoriích od třetích do devátých tříd.

 A využili jsme i možnost finanční podpory ČTA (Česká triatlonová asociace), takže odpadla pro závodníky nepříjemná povinnost placení startovného, protože závod byl podporován z grantového programu České triatlonové asociace.

Závodu se účastnilo téměř devadesát dětí. Plavání proběhlo v bazénu, běh a pak i samotné vyhlášení na dráze běžeckého stadiónu. Vše probíhalo hladce díky příznivému počasí a i díky dobrovolným pomocníkům.

foto:  https://tcv.rajce.idnes.cz/12_06_06_TT_DO_SKOL/

 

 

 

OKOLO BABEK  - KARDAŠOVA ŘEČICE

18. 5. 2012

V pátek 18. 5. 2012  jsme místo pravidelného běžeckého tréninku vyrazili na 1.ročník běžeckého závodu  Okolo Babek, který v Kardašově Řečici pořádal Zbyněk Michálek.

Počasí v pohodě, pořadatelé zvládali asi nečekaně velkou účast, ke které jsme vydatně  přispěli i my naší pětadvacetičlennou výpravou.

Všichni bojovali, mnoho medailí vybojovali, mnoho vynikajících výkonů předvedli.

A všichni jsou na fotkách

zde:    https://tcv.rajce.idnes.cz/12_05_18_K_RECICE_DETI#

a zde: https://www.kardasova-recice.cz/fotogalerie/foto-z-roku-2012/okolo-babek/

Další povídání a výsledky dospělých

zde:    https://www.kardasova-recice.cz/co-je-noveho/okolo-babek-uspesny-prvni-rocnik.html

 

 

 

DUATLON TÁLÍN

12. 5. 2012

Jihočeský triatlonový pohár pokračoval sobotním závodem v Tálíně. Oproti závodu v Dubném se jelo na horských kolech. A nebyla to jediná změna. O další se postaralo počasí, když z pátečních téměř třiceti stupňů v sobotu klesla teplota až na stupňů deset. Ještě že déšť, který nás provázel cestou, ustal na závody.

A pak to začalo:

BC1 -  1. Hynek Hrdlička,  3. Ondřej Pešek,

BC2 -  1. Adam Papáček, 2. Bohouš Železo, 5. Václav Dvořák

BC3 -  1. Jakub Hrdlička, 4. Jan Dvořák, 

BD0 -  2. Linda Tischlerová

BD1 -  4. Katka Papáčková

BD2 -  2. Štěpánka Burdová, 3. Lucie Tischlerová

BD3 -  1. Anna Hrdličková, 2. Anežka Burdová

ZC1  - 1. Jakub Řehula, 2. Jiří Fencl, 3. Matyáš Stáňa, 5. Tomáš Vaněk

ZC2  -  1. Marek Fencl, 2. Petr Jirků

Z celkového počtu 47 startujících bylo 19 našich závodníků a ze třiceti medailí jich putovalo zpátky do JH plných patnáct!

V odpolední závodě dospěch startovali dva naši kolegové – Pepa Hrdlička druhý v kategorii M4 a Vláďa Borčin obsadil 4.místo v kategorii M1.

 

Výsledky JCUP:        https://k.planek.sweb.cz/vysledkyd/2.pdf

            Dospělí:          https://k.planek.sweb.cz/vysledkydu/2.pdf

             

              Foto:             https://tcv.rajce.idnes.cz/12_05_12_TALIN_JCUP/

                                   https://tcv.rajce.idnes.cz/12_05_12_TALIN_JcP/

 

 

 

JčP – duatlon DUBNÉ

22. 4. 2012

V neděli 22. dubna 2012 se v Dubném u Českých Budějovic uskutečnil šestý ročník duatlonových závodů, který byl pro dětské a žákovské kategorie vypsán jako mistrovství Jihočeského kraje. Závod, který spojuje běh, jízdu na kole a závěrečný běh, byl současně prvním závodem letošního ročníku Jihočeského poháru v duatlonu dospělých a jihočeského triatlonového Junior Cupu. Mezi stovkou mladých adeptů tohoto náročného sportu si vedli úspěšně mladí triatlonisté z jindřichohradeckého Tri Club Vajgar, kteří navázali na úspěšnou zimní aquatlonovou část sezóny a odvezli si třetinu všech medailí z mistrovských závodů. Mezi nejmladšími chlapci (6 a 7 let) zvítězil Hynek Hrdlička, kterého mezi 10 a 11letými benjamínkami napodobila jeho sestra Anna Hrdličková. Na druhých místech v kategorii 8 a 9 let skončili Štěpánka Burdová a Bohumil Železo, Anežka Burdová mezi 10 a 11 letými děvčaty a Marek Fencl mezi staršími žáky. Bronzové medaile si odvezli Šimon Michálek (6-7 let), Lucie Tischlerová (8-9 let), Jiří Fencl v kategorii mladších a Petr Jirků v kategorii starších žáků. Z dalších členů klubu získala bronz Aneta Podlahová (16-19 let) a zlato Kamila Hořejší (20-29 let).

Výsledky: https://k.planek.sweb.cz/vysledkydu/1.pdf

                https://k.planek.sweb.cz/vysledkyd/1.pdf

foto:        https://tcv.rajce.idnes.cz/12_04_22_DUBNE/

 

 

 

AQUATLON LIBEREC – Mistrovství ČR dospělých

31. 3. 2012

Sobotní MČR v aquatlonu dospělých se neslo v duchu velice střídavého počasí ve smyslu chvíli déšť, chvíli kroupy, a to všechno za neustálých silných větrných poryvů. Jen výjimečně nepadalo nic J. Toto počasí sice v bazénu nevadilo, ale na odpolední běžecké části si své užili jak závodníci, tak samozřejmě i doprovod, diváci i pořadatelé.

Z našeho klubu se do Liberce vydalo šest závodníků, dva jeli závodit o mistrovské tituly, další o vítězství a body v mládežnických kategoriích.

V plavání se nekonalo žádné větší překvapení, Martin Novák se po zimní důrazné plavecké přípravě velice přiblížil plavecké špičce, ostatní zaplavali svůj očekávaný výkon.

Na odpolední běžecké části od nejmladších kategorií vybíhali Šimon Řehula ze čtvrtého místa a své pořadí udržel do cíle, Jakub Řehula z druhého plaveckého místa o 6 sekund zvítězil, v kategorii starších žáků(14-15 let) Marek Fencl ze sedmého místa výborným během vybojoval 4. místo a Martin Rozporka ve stejné kategorii udržel své plavecké umístění a závod dokončil na místě osmém.

V mistrovském závodě dospělých jsme měli dvě želízka v ohni: Kamilu Hořejší a Martina Nováka, oba v kategorii 20-23 let.

Kamila udržela své druhé plavecké místo a vybojovala stříbrnou mistrovskou medaili za reprezentantkou Petrou Kuříkovou z Jablonce.

Největší pozornost však budila kategorie mužů, kde celkem startovalo 40 borců. Martin Novák startoval jako pátý a nenechal nikoho na pochybách o svých ambicích na celkové vítězství, když hned po prvním pětisetmetrovém okruhu se ujal vedení, které udržel až do cíle.

Je to jeho první mistrovský titul na republikové úrovni a tímto výkonem jen potvrdil svou stále stoupající výkonnost a je to již druhý letošní mistrovský titul našeho klubu po vítězství Jakuba Řehuly v ČB.

V kategorii rodin se Jakub a Šimon Řehulovi umístili na druhém místě a v kategorii klubů tým ve složení Martin Novák, Jakub Řehula a Marek Fencl vybojoval za SK Slavia Praha vynikající stříbrnou pozici! Je to absolutně nejlepší klubové umístění na republikové úrovni.

Všem moc velké gratulace za umístění a bojovné výkony!

Výsledky: https://www.czechtriseries.cz/results/race/152

Foto:        https://tcv.rajce.idnes.cz/12_03_31_LIBEREC/

 

 

 

AQUATLON RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

11. 3. 2012

V neděli 11. března Rychnov nad Kněžnou žil třetím závodem pohárového seriálu v aquatlonu. Z našeho klubu se zúčastnil v kategorii do 9 let Bohouš Železo a v kategorii 12-13 let Jakub Řehula. Bohouš vybojoval páté místo a Jakub si zopakoval vítězství z Českých Budějovic.

Celkové výsledky zde: https://www.czechtriseries.cz/results/race/181

 

 

 

AQUATLON ČESKÉ BUDĚJOVICE

18. 2. 2012

V sobotu 18.února proběhl v Č. Budějovicích 1. Závod ČP v aquatlonu.

Protože po soustředění na Zadově nebylo moc chuti závodit ať pro únavu nebo různé odřeniny a otlačeniny, zúčastnilo se této akce jen několik závodníků z našeho klubu.

Žáci do 9 let               -  3. Bohouš Železo

 

Žáci 10-11 let             -  3. Filip Michálek

                                   -  5. Šimon Řehula

                                   -  5. Verča Kopáčková

 

Žáci ml. 12-13let        -  1. Jakub Řehula

Celkové výsledky zde: https://www.czechtriseries.cz/results/race/169

 

 

 

Běh Milénia v Chýnově

21. 1. 2012

V sobotu 21. ledna 2012 se v Chýnově u Tábora uskutečnil 12. ročník běhu Milénia. Stejně jako v minulém roce šlo o první z celkově tří závodů série „Aktivní pro život s E-ON“, v němž soutěží rodinné týmy skládající se vždy z jednoho dospělého a jednoho dítěte. Na start se v chladném dni postavilo celkem 92 dětí, které běžely tratě odstupňované podle věku. Na stejný počet dospělých v hlavním závodě čekalo 5,9 km. Z oddílu se běhu zúčastnila Veronika Kopáčková a Jakub Hrdlička, který v první startu mezi nejstaršími benjamínky doběhl v závodě na 800 metrů druhý. Mezi velkými jsem byl celkově 14, mezi čtyřicátníky to stačilo na třetí místo. V soutěži rodinných týmů, kterých se zaregistrovalo 23, nám patřilo dělené páté místo.

Pepa Hrdlička